Strzeż się potwora

Description

Czy wiecie o tym, że potwory czają się wszędzie?

W wodzie, w piwnicy, na niebie, pod ziemią, w człowieku, a najczęściej w lesie. Ze swoich kryjówek wyłażą i w nocy, i za dnia. Przybywają z innych planet, wywołują wojny, porywają kobiety i mężczyzn. Konsumują, zabijają, straszą, dokonują zemsty, a czasem nawet kochają.

Redakcja portalu literackiego Alchemia Słowa, z kręgów do nich zbliżonych, uzyskała informację, że co najmniej kilkunastu przedstawicieli potwornego gatunku zamierza pojawić się na tegorocznej, potwornie dobrej, Awangardzie 8. W zupełnie nieznanym redakcji celu. Dlatego, w porozumieniu z organizatorami Konwentu, Alchemia Słowa postanowiła zorganizować potworny konkurs na opowiadanie, licząc na to, że niezawodni autorzy pomogą jej w przybliżeniu wszystkim zainteresowanym sylwetek jak największej ilości strasznych stworów.

Na konkurs, który zakończył się 17 kwietnia 2012 roku, spłynęło ponad dwadzieścia tekstów, z których jury w składzie: Magdalena „magda2em” Małek, Olga „Issay” Sienkiewicz i Ida Żmiejewska wyłoniło dziesięć najlepszych i dodało jeszcze jeden od siebie.

I to właśnie te konkursowe opowiadanie złożyły się na niniejszą antologię. Czytelnik znajdzie w niej zarówno prace autorów, którzy oficjalny debiut mają już za sobą, jak i tych dopiero wypływających na literackie wody. Wszystkich łączy jedno – nieposkromiona wyobraźnia.Życzymy potwornej lektury!Redakcja Alchemii Słowa

Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Avangarda”

PDF Anna Głomb download Strzeż się potwora

Tags: download, anna głomb, ebook, pdf, strzeż się potwora

 • Book info

  Author
  Title
  eBook formatebook, (torrent)En
  PublisherAlmaz
  File size2.3 Mb
  ISBN
  Pages count136
  Book rating4.2 (2 votes)
   rate rate rate rate rate
 • Related